Interaktív mesék, koncertek, zenés bábelőadások és különleges workshopok gyerekeknek

Mit mesél Danny?

Danny előadásai egyszerű történetmeséléstől részletesen kidolgozott bábelőadásokig terjednek, de mindegyikre jellemző, hogy a zenélés és a színjátszás közötti határok elmosódnak, és átfogó módon nyújtanak a gyerekeknek lehetőséget arra, hogy fejleszthessék nyelvi készségeiket, zenét és táncot tanulhassanak, és új kultúrákat és hangszereket fedezhessenek fel.

Danny és hangszerei

A gyil [’dʒil’] egy különleges fából készült xilofon, a nyugat-afrikai dagara és lobi törzsek tradicionális hangszere. Az egész szerkezetet antilop- vagy kecskebőrből készült madzagok tartják össze. A meséket kísérő zene többnyire saját szerzemény, alapjait mégis hagyományos afrikai ritmusok és dallamok adják.

Előadások és Workshopok

Danny 2013-ban mutatta be az afrikai népmese feldolgozást a Kabóciádé Családi Fesztiválon, Veszprémben. A különleges ghánai hangszer zengő hangjai könnyedén elröppentik a hallgatót a szavannák világába.
Ebben az előadásban az amerikai népmesék egyik kiemelkedő alakjának, Mézeskalács Úrnak történetét hallgathatja a közönség a népszerű mesemondótól.

Danny Bain egyszemélyes zenekarát 2019 óta fejleszti, így a kezdeti 3-4 hangszer helyett ma már 20 féle hangszer van felszerelve Dannyre, miközben ő sétál, zenél és egyik ámulataból a másikba ejti közönségét.

Hallottál már olyan harsonáról, ami konyhai mosogatóból készült és steel drummal kísérik? Mit szólnál egy bolgár duda és ghánai xilofon duóhoz?

Hallgasd meg a lomofon és a konyharsona hangját és fedezd fel a lükeröpkét, a furmányos ormányost, a loposszumokat és a Tokapippi-hegység többi különös teremtményét ebben a mesés koncertben!

Dzséli, a zenész és varázsló repít bennünket Afrikába, annak is a legkülönlegesebb szegletébe: saját kunyhójába. Zenélés közben meséli el Kalili és Szandzsi történetét.

A Kabóca Bábszínház, Gulyás Anna és Danny Bain közös előadásában különleges, földkörüli utazáson vehetünk részt, ahol a zene, a mese és a közös játék valódi ünneplő tömeggé kovácsolja a jelenlévőket.

Zenés ismeretterjesztő előadás, koncert, hangszerbemutató és tanóra izgalmas kombinációi, különböző korosztályú gyerekekeknek.

2015-ben jelent meg a Danny mesél – Ez nem az apu hangja! című CD mellékletes könyv, melyben Danny Bain mesékkel és zenével Afrikába kalauzolja az olvasókat. A zenés mesekönyvben három egzotikus történet elevenedik meg, melyet Máray Mariann gyönyörű illusztrációi egészítenek ki. A könyv bekerült az év 50 legjobb Gyermek- és Ifjúsági Könyve közé, és a Szép Magyar Könyv díjat is elnyerte.

A mesekönyvben szereplő mesék: A fán lakó gyermekek; A szalakóta hercegnő; Szaszuma és a szél

Dzséli, a zenész és varázsló repít bennünket Afrikába, annak is a legkülönlegesebb szegletébe: saját kunyhójába. Zenélés közben meséli el Kalili és Szandzsi történetét, amely során megismerünk egy bátor ugróegeret, egy kecses gazellát és a könyörtelen Kodzsugukila boszorkányt.

A díjnyertes bábszínházi előadás kibővített zenei anyaga különleges hangszerekkel és fordulatos történettel. Elérhető Spotify-on is
Dzséli, a zenész és varázsló repít bennünket Afrikába, annak is a legkülönlegesebb szegletébe: saját kunyhójába. Zenélés közben meséli el Kalili és Szandzsi történetét, amely során megismerünk egy bátor ugróegeret, egy kecses gazellát és a könyörtelen Kodzsugukila boszorkányt.

A díjnyertes bábszínházi előadás kibővített zenei anyaga különleges hangszerekkel és fordulatos történettel. Elérhető Spotify-on is!
Mi az hogy jól sikerült! Ezek a fiúk zsenik. Annyira laza, finom, elegáns, és mégis vicces, nem is tudok hasonlót mondani, hogy láttam volna korábban.

Velence, 2022
Mert a legnagyobb egzotikum Danny hangszere és előadásmódja. Egy falapokból, lopótökökből és antilopbőr madzagokból álló, afrikai xilofonon játszik, ezt püföli virtuózan két gumiabroncsból készült ütővel, miközben meglepően választékos magyarsággal és amerikai akcentussal kántál és énekel. Az egészben a legjobb maga az akcentus, ami nem hogy nem zavaró, de sőt, éppenhogy még varázslatosabbá teszi az egészet.

Libri.hu, 2016
Danny came to The Anglo-American School of Moscow for a week to engage our students in storytelling with songs. It was an incredible creative experience for the students. Teachers were stopping into music class during their breaks to see the performances (multiple times). Educators across the school were so excited about how the presentation was the epitome of bringing different units together regarding writing, story telling, fairy tales, composition, playing music, accompaniment, culture, and world instruments. With the students, Danny was an instant celebrity after the first few performances as word spread about what was happening in music class on the playground. Do not miss out on the opportunity to have Danny work with your students, and we cannot wait to get him back in Russia

© 2025 Danny Bain – 
Minden jog fenntartva!

Weboldal: Jónizs János